top of page

ЗВІТ

Завідувача ДНЗ № 160

Варламової Ганни Олександрівни.

про роботу закладу

в 2016 – 2017 н.році

РІЧНИЙ ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ  2016-2017 н.р.

Звіт про роботу закладу в 2016-2017 н.р.  році хотілось би розпочати зі слів подяки усім, хто поруч зі мною та разом зі мною вирішував непрості завдання створення належних умов для наших дітей, зміцнення їх фізичного та психічного здоров’я, засвоєння програмового змісту всіма дітьми. Це насамперед працівники закладу, батьки вихованців, СШ № 5, ПАТ ММК ім.Ілліча.Мою роботу не можливо розділити, відірвати з роботою колективу, тому звітувати буду про роботу ДНЗ, яка була організована мною, виконувалася під моїм керівництвом і за моєю участю.

1.Загальні положення. Інформація про заклад.

Проектна потужність дошкільного навчального закладу № 160 «Джерельце» складає 265 місць. Фактично в 2016-2017 н.р.працювали 14 груп: 3 групи для дітей раннього віку та 11 груп для дітей дошкільного віку. Станом на 01 вересня 2017 року обліковий склад вихованців закладу становить 316 дітей. Фактично заклад відвідують від 53 до 70% вихованців.

  Дошкільний  навчальний заклад № 160 є україномовним. Робота закладу спрямовується на взаємодію та скоординованість зусиль всіх учасників педагогічного процесу через впровадження інноваційних технологій та згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства», відповідно Базовому компоненту дошкільної освіти в Україні, а також програмам «Впевнений старт», «Дитина в дошкільні роки».

Садок працює за гнучким режимом, який враховує вікові та індивідуальні особливості дитини, сучасні тенденції в оновленні змісту дошкільної освіти, навчально-виховних технологій, побажання батьків.

  За штатним розкладом у нашому садку здійснюють освітньо–виховну роботу 25 педагогів,  під керівництвом  завідувача Варламової Ганни Олександрівни.

2.Зміст методичної роботи щодо організації ефективності освітньо-виховного процесу.

У 2016 – 2017 н. р.  колектив дошкільного закладу  працював над проблемою «Гармонійний розвиток  дитини  в умовах інноваційного  освітнього простору дошкільної освіти». В ході роботи вирішувалися завдання із впровадження  нових орієнтирів  в роботу з родиною, громадськими організаціями, спрямування освітньо-виховного процесу на розвиток комунікативно -  мовленнєвої культури особистості  шляхом застосування ефективних інноваційних  технологій,  забезпечення комплексного  підхіду до виховання гідного патріота-громадянина  своєї Батьківщини через цінності свого народу, взаємодію дошкільного навчального закладу і початкової школи щодо ефективного науково-методичного забезпечення наступно-перспективних зв'язків та формування соціально-економічної  компетентності   дітей дошкільного віку.

Основними  напрямками  роботи з вдосконалення організації навчально-виховного процесу були: розвиток професійної компетенції творчого потенціалу педагогів, формування національної самосвідомості, забезпечення комунікативно-мовленнєвої компетенції, реалізації  завдань з економічного виховання. 

        Протягом 2016 – 2017 навчального року в дошкільному закладі впроваджувалися  наступні  інноваційні  технології (методики, програми):

«Розвиток мовлення дітей засобами художнього слова» Н.Г.Гавриш;

«Теорія розв'язання винахідницьких завдань» Альтшулер Г.;

«Казкова фізкультура» Єфименко М.М;

«Радість творчості» Борщ Р.М.

Педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського

У 2016–2017 навчальному році з метою забезпечення умов для успішного вдосконалення професійної діяльності  педагогами  були проведені педагогічні наради, семінари, тренінги, консультації, відкриті покази  занять, свята та розваги.

 Також педагоги активно приймали участь:

  • У  Всеукраїнському фестивалі-огляді «Джерело батьківських знань»  /призове місце на міському етапі, відеофільм «Сила України в єдності родини», творча група/;

  • надані матеріали  до Донецького обласного інститута післядипломної педагогічної освіти, досвід дошкільного закладу  щодо організації діяльності в умовах воєнних дій, педагогічне есе  «Життя в оточенні війни»;

  • у міському педагогічному форумі «Взаємодія  ДНЗ – родини – школи: системний підхід», /вихователь Бедлецька Л.В./;

  • у міському конкурсі творчої майстерності «Створюємо авторське видання  для малят», /диплом першого ступені вихователь  Бедлецька Л.В./;

  • у освітньому окрузі №5  проведення  майстер-класу «Виховання маленьких патріотів: батьки - дитячий садок - громадськість»   /вихователь Бедлецька Л.В./;

  • у міському конкурсі  педагогічної майстерності «Визнання - 2017» /перше місце,  вихователь Бедлецька Л.В./;

  • у конкурсі української пісні «Пісня єднає нас»,освітній округ №5, /музичний керівник Лурина М.М., вихователь Олійник М.В./

  • видавництво  збірника «Виховуємо разом  юних патріотів Маріуполя» /вихователь Бедлецька Л.В./.

      В засобах масової інформації висвітлювався захід присвячений  до Дня Святого Миколая   за темою: «Святий Миколай до нас завітай» де відбулася зустріч колектива, дітей та батьків з представниками  ПАТ «ММК ім.Ілліча»    директором з персоналу та соціальним питанням підприємства  Цурканом М.Л.

3. Результативність роботи з розвитку творчих здібностей особистості дошкільника

          В дошкільному закладі протягом 2016 – 2017 навчального року з метою розвитку індивідуальних, креативних здібностей у дітей та забезпечення умов для їх саморозвитку, самовираження в різних видах діяльності працювало 10 дошкільних профільних груп за напрямками:

художньо-естетичний (групи № 10, №14, №13);

еколого-оздоровчий ( №5, №6, № 7, № 8);

гуманітарний  (№ 12, № 9);

логіко-математичний  (№ 11)

         Також функціонували  гуртки, роботу яких спрямовано на розвиток дитячих обдаровань:

«Чарівні пальчики» з розвитку художньо – естетичних здібностей – для дітей молодшого дошкільного віку під керівництвом вихователя  Бедлецької Л.В.

«Веселий пензлик» з розвитку художньо – естетичних здібностей – для дітей молодшого дошкільного віку під керівництвом вихователя  Бурдужі Л.К.

«Театральна фантазія» з розвитку артистичних здібностей дітей – для дітей молодшого дошкільного віку під керівництвом вихователя  Попової І.А.

 «Джерельце доброти» з формування мовленнєвих здібностей та соціально-моральних якостей   для дітей середнього дошкільного віку під керівництвом вихователя Таначевої В.А.

«Пізнайко» з вивчення англійської мови - керівник Кобзєва Н.М.

«Шахова корона» з навчання гри в шахи - керівник Скудар Л.І.

«Перлинка» з навчання хореографії-керівник Ілющенко О.Ю.

Позитивним результатом  роботи педагогів   є, те що  діти  стали  призерами міського конкурсу обдарованих дітей «Розумники та розумниці» з англійської мови Кушніренко Настя, група  № 8. Також вихованці дошкільного закладу зайняли ІІ місце в освітньому окрузі № 5 в малій спартикіаді  «Старти рум´яних».  У міському огляді - конкурсі  з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму  «Країна дорожніх знаків»  колектив став призером  в номінації: «Створення безпечного розвивального середовища з профілактики дитячого травматизму».

      В січні  2017 р. педагоги закладу прийняли активну участь в міському конкурсі творчої майстерності «Створюємо авторське видання для малят», переможцем міського конкурсу творчої майстерності «Створюємо авторське видання для малят» стала Бедлецька Лариса Володимирівна, вихователь вищої категорії, автор дитячої книжки-казки «Подорож у країну казок»;

     На міському педагогічному форумі «Взаємодія ДНЗ-родини-школи: системний підхід» (листопад 2016р.) вихователь   Бедлецька Л.В. презентувала посібник  для  батьків «Я, моя родина-славна Україна» .

      В лютому 2017 року в рамках освітнього округу № 5 проведений  майстер-клас: «Виховання маленьких патріотів: батьки-дитячий садок-громадськість» вихователь Бедлецька Л.В.

        Педагогічний колектив також приймає активну участь у Всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

       Ганна Олександрівна Варламова та Бахмацька Валентина Петрівна є авторами педагогічного есе «Життя в оточенні війни», яке опубліковане на веб-вітрині «Особливості організації дошкільної освіти в ДНЗ, що знаходяться на лінії розмежування конфлікту» ДОНЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ІНСТИТУТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ.

В дошкільному закладі створена служба соціально-педагогічного патронату. Особлива увага приділяється дітям п’ятирічного віку, які у відповідності до Закону «Про дошкільну освіту», на 100% охоплені дошкільною освітою. З метою підтримки всебічного розвитку дітей, які виховуються в умовах сім’ї, у ДНЗ працює консультаційний пункт «Малятко», також батькам пропонується така форма охоплення дітей дошкільною освітою, як короткотривале відвідування дитячого садочка.

Для впровадження електронної реєстрації дошкільнят в закладі створено інформаційна база даних в єдиній системі ІСУО за програмою «КУРС: Дошкілля.

 Дошкільний навчальний заклад працює у взаємозв’язку зі спеціалізованою школою №5, ЗОШ № 68. Ведеться спільна робота дошкільного закладу і школи з батьками майбутніх першокласників, в закладі працює консультаційна служба «Батьківський порадник».

В 2016-2017 н.р в закладі створена батьківська рада, яка на рівних умовах працює разом із адміністрацією закладу. Батьки рівноправні учасники навчально-виховного процесу – всі розваги проводяться за активної участі та підтримки батьків, також секретар батьківської ради входить до комісії з харчування. Велика увага приділяється зміцненню матеріально-технічної бази дошкільного закладу. За допомогою батьків придбано гардини для коридорів та групових приміщень дошкільного закладу. Придбано 2 праски, 2 багатофункціональних печатних пристрої, газонокосарку, відремонтовано 2 пральних машини, придбано 50 кг сірої фарби для зовнішніх робіт. Придбані та встановлені лави та нові пісочниці для дитячих майданчиків.

В 2016-2017 навчальному році за допомогою батьків придбано килимове покриття та світильники для музичної зали закладу, замінені стільці в 2 х групах , придбані 2 килими для груп раннього віку, проведені роботи по заміні труб холодного водопостачання для басейну

      Разом з батьківською радою постійно ведеться робота по залученню додаткових джерел фінансування – благодійних спонсорських коштів. Завдяки благодійній допомозі металургійного підприємства Ілліча в листопаді 2016 року в молодшій групі № 14 встановлено 10 металопластикових вікон. В червні 2016 року працівниками ПАО ММК «Ілліча» було завезено 8 тон піску для дитячих ігрових майданчиків, а в 2017 році благодійники завезли 16 тон піску для ігор дітей.

Висловлюю щиру подяку усім членам колективу за сумлінну працю, батькам за допомогу і розуміння, шефам за постійну підтримку.

Здоров’я і благополуччя усім.

bottom of page